Pytania i odpowiedzi

Informacje o nas

Kto zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji?

Korzystamy wyłącznie z usług sprawdzonych firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Dotychczasowym generalnym wykonawcą naszych inwestycji jest MALBUD-1. Wyróżnia się rzetelnością, terminowością oraz troską o najmniejszy detal. Firma obecna jest na rynku od 2004 roku, a jej portfolio składa się z ponad 60 realizacji.

Jaki jest status prawny gruntu, na którym powstają nieruchomości dewelopera?

Nieruchomości, na których realizujemy inwestycje, mają różną formę prawną, tj. prawo własności lub prawo użytkowania wieczystego. Inwestycja mieszkaniowa realizowana na prawie użytkowania wieczystego, najczęściej z dniem oddania wybudowanego budynku do użytkowania przekształci się z mocy prawa na prawo własności gruntu. W przyszłości oznacza to zmniejszenie wysokości kosztów utrzymania nieruchomości przez naszych nabywców.

Jak finansowane są inwestycje?

Nasze projekty finansujemy ze środków własnych, natomiast Osiedle Zakątek Cybisa na Ursynowie jest częściowo kredytowane. Gwarancja bezpieczeństwa finansowego i terminowego zakończenia inwestycji stanowi dla nas najwyższy priorytet.

Czy Profbud to polski deweloper? Jak długo firma obecna jest na rynku?

Profbud to firma z polskim kapitałem, która stawia na najwyższą jakość realizowanych projektów mieszkaniowych. Oferuje swoim Klientom mieszkania „szyte na miarę”. W ciągu ponad 10 lat swojej działalności spółka zrealizowała wysokiej jakości projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. Wszystkie inwestycje Profbud charakteryzują się sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, wysokiej klasy materiałami, nowoczesnymi technologiami oraz nieszablonowym designem. Jako deweloper nadzorujemy cały proces powstawania obiektów na każdym etapie – od projektu, poprzez wykonanie, po sprzedaż nieruchomości.

Czy jest możliwość sprawdzenia kondycji finansowej firmy?

Wobec klientów jesteśmy transparentni – każdy z nich ma możliwość wglądu w sprawozdanie finansowe firmy.

Czy jest możliwość obejrzenia inwestycji przed oddaniem jej do użytku?

Jak najbardziej. Na każdym etapie tworzenia inwestycji Klienci, po wcześniejszym umówieniu, mają możliwość zapoznania się z postępem prac bezpośrednio na budowie.

Czy firma należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich?

Tak, Profbud od wielu lat jest członkiem PZFD. Związek zrzesza deweloperów cechujących się profesjonalną obsługą Klientów i przejrzystością prowadzenia działalności. Należymy również do organizacji Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Polskiego Związku Pracowników Budownictwa.

Co wyróżnia Profbud na tle innych deweloperów?

Firma wykorzystuje sprawdzone rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne, wysokiej klasy materiały oraz nowoczesne technologie. Wszystkie inwestycje dewelopera charakteryzują się spójną koncepcją architektoniczną, korespondującą z krajobrazem okolicy, w której powstały. W ofercie można znaleźć ponadczasowe obiekty i unikalne miejsca z charakterem. W Profbud najważniejszy jest Klient. To dla niego firma dba o jakość wykonania inwestycji, jak i dostarczanych usług.

Procedura zakupu inwestycji

W jakiej formie zawierana jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska zgodnie z obowiązującym prawem ma formę aktu notarialnego.

Jakie są zasady rezerwacji mieszkania?

Rezerwacja mieszkania na naszych osiedlach przebiega szybko i bezproblemowo. Klient po spotkaniu z doradcą może dokonać rezerwacji upragnionego mieszkania. Wówczas otrzymuje prawo pierwszeństwa zakupu. W pierwszym etapie podpisuje umowę rezerwacyjną, która wiąże się z wpłaceniem kaucji.

Jaka jest wysokość opłaty rezerwacyjnej i czy jest ona zwracana?

Umowa rezerwacyjna zakłada kaucję w wysokości 3-5% wartości mieszkania w zależności od inwestycji. W przypadku ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania opłata rezerwacyjna wliczana jest w cenę mieszkania. Kaucja zwracana jest wyłącznie w przypadku otrzymania negatywnej decyzji kredytowej.

Czym jest tryb spółdzielczy?

Tryb spółdzielczy dotyczy spółdzielni, która nie posiada w statucie trybu deweloperskiego. Różnicę pomiędzy oboma trybami stanowi podstawa prawna, obejmująca dany model. W przypadku trybu spółdzielczego jest to „Ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych”, natomiast trybu deweloperskiego „Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego”. W momencie ustanowienia trybu spółdzielczego, Klient wchodzi w posiadanie prawa odrębnej własności lokalu (pełnej własności lokalu) modelu budowania, sprzedawania oraz oddawania budynku mieszkalnego jego przyszłym mieszkańcom.

Czy Profbud pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania?

Współpracujemy ze sprawdzoną i doświadczoną grupą partnerów, którzy na życzenie klienta przygotują specjalną ofertę finansowania zakupu mieszkania na naszych osiedlach. Opieka dedykowanego agenta pozwoli w bezpieczny sposób przejść przez cały proces kredytowy.

Czy po zawarciu umowy deweloperskiej mogę zrezygnować z zakupu mieszkania?

Warunki odstąpienia od umowy są wskazane w umowie deweloperskiej. Dodatkowo w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

Czy kwestie formalne mogę załatwić z wybranym przez siebie notariuszem?

Z uwagi na niższe, wynegocjowane przez nas koszty większość naszych klientów decyduje się na skorzystanie z pomocy współpracującej z nami kancelarii notarialnej. Polecamy ją szczególnie osobom, które chcą w łatwy i bezpieczny sposób dokonać przeniesienia własności swojego nowego lokum. Istnieje również możliwość wskazania preferowanego notariusza.

Co to jest umowa o budowę lokalu?

Umowa o budowę lokalu dotyczy niektórych naszych inwestycji, realizowanych przy współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Zawierana jest pomiędzy Klientem a spółdzielnią, w celu ustalenia warunków wybudowania i oddania lokalu mieszkalnego. Forma umowy o budowę lokalu jest bardzo zbliżona do umowy deweloperskiej. Została przygotowana przez prawników i notariuszy, tak aby w zrównoważony sposób chronić interesy obu stron, a szczególnie Klienta. Występuje w trybie spółdzielczym.

Co to jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska zawierana jest pomiędzy nabywcą mieszkania a deweloperem w formie aktu notarialnego. Nakłada ona obowiązek na dewelopera, aby z chwilą uzyskania zgody na użytkowanie nieruchomości, przeniósł prawo własności mieszkania na nabywcę, gdy ten wniósł całość kwoty ustalonej za lokal. Do umowy deweloperskiej dołączone są: rzut lokalu, prospekt informacyjny oraz dokument przedstawiający zagospodarowanie terenu, na którym znajduje się nieruchomość.

Kwestie techniczne

Czy zakupione przeze mnie mieszkanie objęte jest rękojmią?

Tak. Na wszystkie zakupione u nas mieszkania udzielana jest 5-letnia rękojmia.

Czy można dokonywać zmian w projekcie?

W początkowej fazie budowy klienci mogą dokonywać zmian aranżacyjnych w projekcie, które nie naruszają układu konstrukcyjnego budynku.

Czy mieszkania posiadają balkon, loggie lub taras?

W zależności od wybranej inwestycji, oferowane przez nas mieszkania posiadają przestronne balkony, loggie lub tarasy, często także zielone ogródki lokatorskie.

Czy istnieje możliwość dokupienia miejsca garażowego lub komórki lokatorskiej?

Każda inwestycja posiada hale garażowe z miejscami postojowymi. Dla klientów przewidziano również komórki lokatorskie o zróżnicowanych powierzchniach. Decydując się na zakup mieszkania na naszych osiedlach klienci mają możliwość zakupu takowych powierzchni zgodnie z zasadami obowiązującymi na danej inwestycji.

Czy firma oferuje możliwość wykończenia zakupionego lokalu pod klucz?

Współpracujemy z kilkoma firmami, które oferują Klientom kompleksowe wykończenie wnętrz dostosowanych do ich oczekiwań. Usługę można zamówić za pośrednictwem naszych doradców.

Biura sprzedaży

605 606 606
Pon.
zamknięte
Umów się
Wt.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Śr.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Czw.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Pią.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Sob.
9.30-15.00
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 606
Pon.
zamknięte
Umów się
Wt.
zamknięte
Umów się
Śr.
zamknięte
Umów się
Czw.
zamknięte
Umów się
Pią.
zamknięte
Umów się
Sob.
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 607
Pon.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Wt.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Śr.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Czw.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Pią.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Sob.
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 606
Pon.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Wt.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Śr.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Czw.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Pią.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Sob.
9.30-15.00
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się