Blog

Historie, spostrzeżenia i porady, które odmienią sposób, w jaki chcesz mieszkać.

Zielony azyl w środku miasta, czyli jak urządzić balkon?

Nic tak nie pomaga się zrelaksować, jak wypoczynek na świeżym powietrzu. Dla wielu mieszkańców miast namiastką zielonej przestrzeni jest właśnie balkon. I choć może mieć on wiele zastosowań, to przy odpowiednim doborze dodatków, jest w stanie szybko przemienić się w kącik relaksu i wypoczynku w czasie wiosny oraz lata. Sprawdź pomysły na aranżację balkonu w bloku.

Aranżacja balkonu w bloku – od czego zacząć?

Jak doskonale wiesz, balkony bywają różne – od małych, podłużnych, przez większe aż po loggia czy przestronne tarasy występujące np. na poddaszach. Sam rozmiar nie jest jednak tak istotny, jak sposób, w jaki zagospodarujesz przestrzeń. Unikaj zbędnego nadmiaru dodatków. Przed rozpoczęciem aranżacji balkonu dokonaj pomiarów – dowiesz się, jak dużą przestrzenią dysponujesz. Unikaj także zasłaniania balustrady nieprzeźroczystymi materiałami – zamiast tego postaw np. na szklane osłony. Nie tylko powiększą optycznie balkon, ale będą stanowić też zabezpieczenie dla dzieci i małych zwierząt.

Aranżacja balkonu – co z podłogą?

Podłoga na balkonie spełnia nie tylko funkcję estetyczną, ale ma być także łatwa w utrzymaniu i wytrzymała. Rozwiązaniem uniwersalnym w tym przypadku są płytki gresowe – odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, a ich czyszczenie nie sprawia problemu. A jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca i chcesz poczuć się niczym w prawdziwym ogrodzie, ciekawą alternatywą może być sztuczna trawa w formie wykładziny.

Jak umeblować balkon?

Jak urządzić balkon wykorzystując do tego meble? Znaczenie ma tu przede wszystkim miejsce, jakim dysponujesz. Dobierając np. krzesła i stolik na mały balkon weź pod uwagę również kwestie związane z wygodą. Rozwiązaniem mogą być np. składane meble – nie zajmują wiele miejsca po złożeniu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

Meble na balkon możesz wykonać również samodzielnie – tego typu rozwiązania stały się niezwykle modne zwłaszcza w ostatnich latach. Przygotowując siedzisko np. z palety, możesz dokładnie dopasować je do rozmiaru balkonu.

Rośliny w aranżacji balkonu

Chcesz, by Twój balkon stał się zielonym zakątkiem? W takim razie nie może zabraknąć w nim roślin. Duże znaczenie ma tutaj przede wszystkim poziom nasłonecznienia – w zależności od niego stawiaj na rośliny światłolubne lub światłoczułe. Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, możesz sięgnąć po większe rośliny w dużych donicach. Właściciele mniejszych balkonów z kolei mogą skorzystać z uchwytów montowanych na balustradzie.

Wykorzystać możesz także daszek – jeśli nad Twoim mieszkaniem znajduje się np. balkon sąsiada. Podwieszane doniczki stworzą wspaniałą kompozycję, pobierając przy okazji nadmiar światłą padającego na balkon. Kwiaty z dużymi liśćmi będą dawać także cień w upalne popołudnia. Poza tym balkon to również doskonałe miejsce na własny zielnik.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego – co wybrać?

Osoby szukające wymarzonego mieszkania muszą najpierw określić swój budżet, a potem podjąć wiele kluczowych decyzji – takich jak np. wybór lokalizacji czy metrażu. Jedną z ważnych kwestii jest też określenie, czy mieszkanie ma być z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Czym się charakteryzują i jakie mają wady i zalety oba rozwiązania?

Rynek pierwotny i rynek wtórny

Nieruchomości z rynku pierwotnego to nowe i nieużywane mieszkania, domy oraz lokale usługowe. Są realizowane w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego, mamy duży wybór – można przebierać w ofertach.

Rynek wtórny to mieszkania i domy używane, kupowane „z drugiej ręki”. Na rynku wtórnym odprowadza się podatek – na rynku pierwotnym z kolei to deweloper opłaca zazwyczaj VAT z inwestycji. Jeśli jednak nie, trzeba zapłacić PCC 2% od wartości rynkowej.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Zacznijmy od mieszkań z rynku wtórnego. Przede wszystkim trzeba tu zaakceptować lokalizację, metraż i wykończenie mieszkania lub od razu zaplanować remont, co wiąże się z kolejnym wydatkiem. Rzadko zdarza się, aby nowemu właścicielowi odpowiadało wszystko. Poza tym odświeżenie lub wyremontowanie mieszkania z rynku wtórnego jest droższe niż urządzenie nowego lokalu z rynku pierwotnego.

Działania te nie kończą się zwykle na wymianie sofy czy mebli w kuchni, ale obejmują także zmianę m.in. instalacji czy ogrzewania. Koszty te mogą zaskoczyć, a trzeba również doliczyć np. wydatki za wywóz starych mebli, glazury itp. W przypadku mieszkania z rynku wtórnego mamy także do czynienia ze zużyciem budynku, co generuje wyższe koszty utrzymania nieruchomości.

Wady mieszkania z rynku wtórnego

Oto najczęściej wymieniane wady mieszkań z rynku wtórnego:

           
  • ryzyko konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu,
  •        
  • dodatkowe wydatki związane z remontem,
  •        
  • ryzyko związane z przestarzałym budownictwem, 
  •        
  • ograniczone możliwości personalizacji wnętrz.

Stan techniczny – ryzyko konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, należy liczyć się z tym, że stan techniczny nieruchomości może być daleki od zadowalającego. Dotyczy to szczególnie starych lokali usytuowanych w wiekowych kamienicach czy PRL-owskich osiedlach. W takich sytuacjach do ceny zakupu mieszkania należy jeszcze dodać koszty gruntownego remontu, których dokładna wysokość jest jednak zazwyczaj trudna do oszacowania z góry.

Wydatki na remont

Co najczęściej wymaga remontu przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego? Wszystko zależy oczywiście od dokładnego stanu, w jakim znajduje się nieruchomość. Przy gruntownym remoncie odświeżenia wymagają ściany i sufity, podłogi czy płytki w kuchni i łazience. Częstym problemem jest konieczność wymiany instalacji grzewczych, elektrycznych i wodociągowych. Koszty remontu wzrosną zdecydowanie, kiedy zdecydujemy się na całkowitą wymianę sprzętów i mebli, które są zniszczone, przestarzałe lub po prostu nie odpowiadają naszym gustom. 

W części przypadków – przestarzałe budownictwo

Nabycie mieszkania w przestarzałym budownictwie wiąże się często z mankamentami dotyczącymi ogrzewania budynku, wysokiego czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej czy bardzo ograniczoną ilością miejsc parkingowych. Ten ostatni problem napotykają często właściciele nowo nabytych nieruchomości zlokalizowanych w PRL-owskich wieżowcach z wielkiej płyty. Duże zagęszczenie mieszkań, brak garaży podziemnych i ograniczone przestrzenie wspólne mogą niestety tworzyć deficyt miejsc postojowych.

Ograniczone możliwości personalizacji

Któż nie marzy o zaaranżowaniu wnętrz nowo nabytego mieszkania w zgodzie ze swoimi gustami, potrzebami i zmysłem estetycznym. Niestety, kupno nieruchomości z rynku wtórnego często uniemożliwia dokładne spersonalizowanie pomieszczeń i wyposażenia. A w najlepszym wypadku wymaga kapitalnego remontu i całościowej wymiany sprzętów i mebli.

Zalety mieszkania z rynku wtórnego

Do zalet mieszkań z rynku wtórnego możemy zaliczyć:

           
  • niższe ceny w stosunku do nieruchomości od dewelopera,
  •        
  • swobodę w doborze lokalizacji,
  •        
  • gotowość do zamieszkania,
  •        
  • rozwiniętą infrastrukturę wokół lokalizacji nieruchomości.

Ceny mieszkań z rynku wtórnego

Jedną z głównych zalet mieszkań z rynku wtórnego jest ich niższa cena. W zależności od rynku nieruchomości w poszczególnych miastach mieszkania od dewelopera są droższe o 5-10%. Dodajmy do tego to, że częstą praktyką przy zakupie używanych mieszkań jest jeszcze możliwość wynegocjowania niższej kwoty zakupu.  

Swoboda w doborze lokalizacji

Mieszkania z rynku wtórnego są najczęściej zlokalizowane na osiedlach, które czasy intensywnego rozwoju i ekspansji mają już za sobą – bez względu czy dotyczy to PRL-owskich blokowisk, czy przedwojennych kamienic. Z tego powodu nabywcy nie muszą martwić się o to, czy rozrost osiedla będzie przebiegał zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i nie będzie generował problemów logistycznych (rozbudowa i remonty infrastruktury) czy krajobrazowych (wycinanie dużych połaci terenów zielonych).

Gotowość do zamieszkania

Dla osób szukających lokalu gotowego do zamieszkania od zaraz to właśnie nieruchomości z rynku wtórnego stanowią często najlepszy wybór. Często bowiem zdarza się, że deweloperzy oferują mieszkania, które są dopiero w realizacji lub wymagają wykończenia.

Rozwinięta infrastruktura wokół lokalizacji

Częstym atutem kupna mieszkania na starszym osiedlu jest ich lokalizacja oraz dostępność rozwiniętej infrastruktury. Na terenie nowych i powstających dopiero osiedli brakuje bowiem nierzadko rozwiniętej sieci komunikacyjnej, sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli, aptek czy przychodni.

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, czyli prosto od dewelopera, to obecnie najpopularniejszy wybór. Takie mieszkania mają więcej zalet niż wad – przede wszystkim są nowe, można je dowolnie zaaranżować, a nawet zmienić rozkład, przestawić ścianę czy powiększyć wybraną wnękę – wszystko w zależności od potrzeb.

Podczas odbioru mieszkania trzeba jednak uważnie sprawdzić, czy nie ma ono wad. Dewelopera obowiązuje również tzw. rękojmia, która trwa zazwyczaj przez 5 lat – jest to czas na zgłaszanie usterek i nieodpłatną naprawę. Rynek pierwotny pozwala też na wybór swojego wymarzonego M – odpowiadającego konkretnym potrzebom i mieszczącego się w określonym budżecie. Można zdecydować o metrażu, lokalizacji czy liczbie pomieszczeń.

Nowe osiedla obejmują zwykle także miejsca parkingowe lub garaże podziemne, które właściciele mieszkań mogą dodatkowo zakupić.

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Do zalet kupna mieszkania z rynku pierwotnego zaliczyć można:

           
  • bycie pierwszym właścicielem nieruchomości,
  •        
  • swobodę aranżacji i wyposażenia,
  •        
  • gwarancje i zabezpieczenia ze strony dewelopera,
  •        
  • nowoczesne budownictwo i udogodnienia.

Pierwszy właściciel mieszkania

Nabycie mieszkania z rynku pierwotnego oznacza, że zostajemy pierwszymi właścicielami nieruchomości. Wiąże się z tym całe mnóstwo profitów. Dotyczą one możliwości urządzenia czterech kątów w zgodzie ze swoimi upodobaniami,  dowolnego doboru sprzętów i mebli czy braku konieczności przeprowadzania remontu tuż po przeprowadzce do nowego miejsca.

Swoboda aranżacji i nowoczesne wyposażenie

Nowe mieszkanie od dewelopera zaprojektować można niemal od zera w zgodzie ze swoimi potrzebami i gustem. Kolorystyka ścian, mebli i sprzętów, wykończenie, rodzaj zamontowanych podłóg, przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, zakres wyposażenia w sprzęty – wszystko to zależy wyłącznie od nas.

Planujesz zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Sprawdź, co warto wiedzieć o stanie deweloperskim.

Gwarancje i zabezpieczenia ze strony dewelopera

Kupno nieruchomości z rynku pierwotnego wiąże się również często z gwarancjami i zabezpieczeniami ze strony dewelopera. Ich przedmiotem są rozmaite usterki i wady budowlane, których koszt naprawy – w sytuacji, kiedy wystąpią – spoczywa na sprzedającym. Dokładny zakres gwarancji i zabezpieczeń oraz powinien być zapisany w umowie deweloperskiej.

Nowoczesne budownictwo i udogodnienia

Oddawane przez dobrych deweloperów osiedla mieszkaniowe charakteryzują się obecnością licznych udogodnień. Do standardu nowoczesnego budownictwa należą przestronne windy, podziemne miejsca parkingowe, stanowiska rowerowe czy wydzielone tereny zielone. Coraz częstszym trendem jest stosowanie przez inwestorów idących z duchem czasu rozwiązań ekologicznych, takich jak panele fotowoltaiczne. Przyczyniają się one nie tylko zaoszczędzenia na rachunkach za energię elektryczną, ale również do poszanowania środowiska naturalnego.

Wady mieszkania z rynku pierwotnego

Decyzja o nabyciu mieszkania z rynku pierwotnego ma – jak każde rozwiązanie – również swoje minusy. Do dwóch najważniejszych należą wyższe ceny oraz niekiedy długi czas oczekiwania na zakończenie realizacji.

Ceny wyższe niż na rynku wtórnym

Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, należy liczyć się z wyższą ceną, niż w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Jest to spowodowane różnymi czynnikami: od faktu nowości mieszkania, przez marże nakładane przez deweloperów, po obecność nowoczesnych rozwiązań i udogodnień nieobecnych w starszym budownictwie.

Czas oczekiwania na zakończenie realizacji

Dla wielu nabywców nieruchomości z rynku pierwotnego minusem jest czas oczekiwania na zakończenie realizacji inwestycji. Problem ten szczególnie dotyczy atrakcyjnych i pożądanych lokalizacji, w których jednocześnie wybór nowych mieszkań jest ograniczony. Z tego powodu deweloperzy sprzedają lokale jeszcze na etapie rozpoczęcia prac budowlanych. Prowadzi to do sytuacji, w której na wprowadzenie się do zakupionego mieszkania trzeba czasami czekać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. 

Rynek pierwotny a rynek wtórny – różnice

Jakie są główne różnice pomiędzy rynkiem wtórnym i pierwotnym? Pierwszy z nich składa się z mieszkań już wcześniej użytkowanych i kupowanych najczęściej od osób fizycznych. Z kolei rynek pierwotny dotyczy nowych nieruchomości oferowanych przez deweloperów. Różnice pomiędzy nieruchomościami z obu wspomnianych rynków dotyczą w konsekwencji ich ceny, liczby dostępnych w sprzedaży ofert czy sposobu zawierania transakcji.

Ceny mieszkań w rynku wtórnym i pierwotnym – jakie są różnice?

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z wyższą ceną niż w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że „w 2021 roku ceny lokali mieszkalnych były o 9,2% wyższe niż przed rokiem (w 2020 roku – o 10.5%). Wzrost cen wystąpił zarówno na rynku pierwotnym, jaki i na rynku wtórnym (odpowiednio o 9,1% i 9,3%). W 2021 roku na zakup mieszkania na rynku pierwotnym wydawano średnio 396,9 tys. zł, a na rynku wtórnym – 315,1 tys. zł. Średnia cena za 1 m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych sprzedanych na rynku pierwotnym osiągnęła poziom 6899 zł, a na rynku wtórnym – 5903 zł. Mediana cen za 1 m2 lokali mieszkalnych sprzedanych na rynku pierwotnym wyniosła 6412 zł, a na rynku wtórnym – 5254 zł”[1].

Chcesz dowiedzieć się więcej o cenach nieruchomości? Sprawdź, jak kształtują się ceny na rynku pierwotnym.

Gdzie szukać ofert mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego?

Szukanie wymarzonego mieszkania to często czasochłonny i żmudny proces. Aby sobie go ułatwić, warto systematycznie zaglądać do źródeł, w których regularnie pojawiają się nowe oferty nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego. Należą do nich przede wszystkim:

           
  • Portale nieruchomości
  •        
  • Biura pośrednictwa nieruchomości
  •        
  • Targi mieszkaniowe
  •        
  • Strony internetowe deweloperów
  •        
  • Ogłoszenia nieruchomości w prasie
  •        
  • Media społecznościowe

Koszty okołotransakcyjne – jak kształtują się w przypadku rynku wtórnego i pierwotnego?

Zarówno kupno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów okołotransakcyjnych. Należą do nich koszty kredytu hipotecznego, taksa notarialna, podatek od czynności cywilnoprawnej oraz opłata za założenie księgi wieczystej.

Koszty związane z kredytem hipotecznym

Czym różni się koszt kredytowania nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego? W przypadku tego pierwszego, ilość wymaganych dokumentów jest o wiele mniejsza. Użytkowane już wcześniej mieszkanie nie wymaga założenia księgi wieczystej czy spełnienia kryteriów samodzielności lokalu. Co za tym idzie, koszty wszelkich formalności związanych z jego kupnem są niższe.

Taksa notarialna

W przypadku nabycia mieszkania z rynku pierwotnego głównym kosztem okołotransakcyjnym jest tak zwana taksa notarialna. Stanowi ona wynagrodzenie dla notariusza za sporządzenie dokumentów. Wysokość taksy jest regulowana przez Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości i zależy od wartości zakupionego mieszkania. Jeśli pochodzi ono z rynku wtórnego, to koszt taksy pokrywają zazwyczaj wspólnie deweloper i nabywca. Jeżeli natomiast nieruchomość została nabyta na rynku wtórnym, obciążenie taksą spada na nowego właściciela.

Podatek od czynności cywilnoprawnej (PCC)

Kolejna opłata okołotransakcyjna przy zakupie nieruchomości to podatek od czynności cywilnoprawnej (PCC) wynoszący 2% wartości mieszkania z rynku wtórnego. Warto podkreślić zmiany, jakie zaszły w zakresie tego podatku latem 2023 roku. Został on bowiem zlikwidowany w przypadku zakupu pierwszego mieszkania lub domu. Z drugiej strony przy kupnie szóstego i kolejnego (kupowanego w jednym lub kilku budynkach wybudowanych na jednej nieruchomości gruntowej) – czyli tak zwanych zakupach hurtowych – poziom podatku został podniesiony do 6%.

Opłata za założenie księgi wieczystej

Nabywając nieruchomość z rynku pierwotnego, należy także liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za założenie księgi wieczystej i wpis do niej prawa własności. W przypadku zakupu mieszkania na kredyt należy również ustanowić hipotekę. Łączna wysokość wspomnianych opłat liczy około 450 złotych.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego – podsumowanie

Rynek wtórny i pierwotny – każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Mieszkania z rynku pierwotnego kuszą swoją nowością i nowoczesnymi udogodnieniami, jednak ich cena jest wyższa, a czas oczekiwania na możliwość wprowadzenia się często wydłużony. Z kolei mieszkania składające się na rynek wtórny są tańsze, jednak mogą posiadać wszelkie mankamenty związane z niedogodnościami starszego budownictwa i ich wcześniejszym użytkowaniem.

[1] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/infrastruktura-komunalna-nieruchomosci/nieruchomosci-budynki-infrastruktura-komunalna/obrot-nieruchomosciami-w-2021-roku,4,19.html

Jak urządzić mieszkanie małe i duże?

Masz nowe mieszkanie w stanie deweloperskim i dopiero planujesz jego aranżację? Sposób, w jaki je urządzisz, będzie przekładać się na komfort użytkowania. W małych mieszkaniach postaw na otwarte przestrzenie i optyczne triki aranżacyjne, np. trójwymiarowa tapeta na ścianę.

Możesz też pozwolić sobie na wydzielenie dodatkowych przestrzeni do przechowywania poprzez zabudowę aż do sufitu. Dowiedz się, jak urządzić małe mieszkanie! W tym artykule znajdziesz sprawdzone porady na aranżacje mieszkania w bloku.

Sposoby na zaplanowanie niewielkiej przestrzeni

Projekt mieszkania czy domu to duże wyzwanie aranżacyjne, które jest wymagające również pod względem wyobraźni przestrzennej. Jak urządzić mieszkanie lub kawalerkę? Ważne, aby zaprojektować je stylowo i funkcjonalnie, dbając też o efekt wizualnego powiększenia pomieszczeń.

Poza tym aranżacja musi współgrać z naszym stylem – do wykorzystania są różne materiały wykończeniowe i przestrzenne, formy architektoniczne i dodatki. Ważnym krokiem jest także podział mieszkania na poszczególne strefy. Brakuje Ci pomysłu na małe mieszkanie, a aranżacja małego pokoju dziennego w bloku przyprawia Cię o ból głowy? Skorzystaj ze sprawdzonych wskazówek i zobacz, że zaaranżowanie mieszkania wcale nie jest takie trudne.

Podział na strefę wypoczynkową i użytkową

Jeśli szukasz praktycznych porad, jak urządzić małe mieszkanie 40 m lub mniejsze to doskonale trafiłeś. Zanim zaczniesz przeglądać inspiracje na wystroje mieszkań i pomysły na małe mieszkanie, musisz dokonać podziału nieruchomości.

Kluczem do sukcesu i harmonii w stworzonej aranżacji mieszkania jest wydzielenie dwóch stref.

           
  1. Strefa wypoczynkowa – taką strefę można przygotować w salonie, nawet w niewielkim mieszkaniu. Wystarczy, że postawisz w pokoju wygodną kanapę, stolik kawowy, a całość przyozdobisz wygodnymi poduszkami. Jeśli z kanapy widać telewizor – to oznacza, że strefa wypoczynkowa dla domowników jest gotowa.
  2.        
  3. Strefa użytkowa – to najczęściej pomieszczenia kuchenne, które w małych mieszkaniach występują jako aneks do salonu. Możesz dokonać podziału pomiędzy strefą wypoczynkową i użytkową poprzez zastosowanie ścianki działowej. Alternatywna opcja to budowa tzw. baru, który będzie jednocześnie blatem użytkowym, a także może pełnić funkcję stolika.

W przypadku podziału mieszkania na strefę użytkową i wypoczynkową warto kierować się przede wszystkim potrzebami domowników. Inspiracja na aranżacje mieszkania w bloku mogą być pomocne, ale nigdy nie możesz zapominać o swoich potrzebach. Obie strefy powinny być urządzone tak, aby gwarantowały maksimum funkcjonalności i komfortu.

Otwarta przestrzeń – sposób na aranżację mieszkania w bloku

Aktualne trendy na wystroje mieszkań wskazują przede wszystkim na otwarte przestrzenie. Ciekawa aranżacja mieszkania 50 m2 w bloku może dotyczyć stworzenia salonu z delikatnym przejściem do aneksu kuchennego. W ten sposób można optycznie powiększyć pomieszczenia i sprawić, że użytkowanie każdego z nich będzie o wiele wygodniejsze.

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m? Można to zrobić, wykorzystując liczne pomysły na małe mieszkanie. Chcesz sprawić, że aranżacja mieszkania w bloku 60 m lub mniejszym będzie przyciągać uwagę wszystkich gości i zadowalać domowników? W takim razie skorzystaj z kilku wskazówek na wystroje mieszkań:

           
  • umieść na ścianach duże lustra przedzielone lamelami – taki element aranżacji nie tylko świetnie wygląda, ale także optycznie powiększa małe mieszkanie,
  •        
  • wykorzystaj przestrzeń między salonem a kuchnią do stworzenia baru – ten posłuży nie tylko jako elegancki element oddzielający aneks kuchenny, ale także jako blat roboczy,
  •        
  • postaw na podłużne lampy typu reflektory – w ten sposób nie tylko świetnie oświetlisz pomieszczenia, ale także sprawisz, że salon i kuchnia będą optycznie większe.

Zatem jak urządzić małe mieszkanie 35 m, 30 m lub nieco większe? Można to zrobić z wykorzystaniem powyższych wskazówek lub innych inspiracji na aranżacje mieszkania w bloku. Najciekawsze pomysły na wystroje mieszkań możesz zastosować nie tylko w niewielkich nieruchomościach, ale także tych większych. W ten sposób stworzysz przestrzeń o charakterze: uniwersalnym i pozbawionym barier.

Poznaj nowoczesne pomysły i aranżacje na wystrój wnętrza

Postaw na jasne kolory

W małym wnętrzu najlepiej sprawdzają się m.in. meble w jasnych kolorach, gdyż takie barwy optycznie powiększają pomieszczenie. Są to na przykład wszelkie biele i beże, ale też odcienie szarości i rozbielone pastele, np. pudrowy róż. W powiększaniu wnętrza nie ma jednak sobie równych biel.

Można wybrać zarówno farby do malowania ścian w tych kolorach, ale także meble czy rolety na okna. Świetnie rozświetlają każde pomieszczenie. Wybierając tapetę czy rolety, stawiaj na gładkie modele, ewentualnie w delikatne wzory.

Ciągle nie wiesz, jak urządzić kawalerkę lub małe mieszkanie? Poznaj aktualne trendy wnętrzarskie.

Optyczne triki

Warto też zastosować inne triki, które optycznie powiększą przestrzeń – świetnie sprawdzi się do tego tapeta trójwymiarowa określana jako powiększająca wnętrze, duże lustro w sypialni, designerskie oświetlenie czy ozdobne dekory. Przy małym wnętrzu powinno się również zrezygnować z dużej ilości dodatków, lepiej zadbać o harmonię i porządek. Koniecznie zadbaj też o ład – bałagan jest bowiem aranżacyjnym wróg przestronności.

W takim wnętrzu wskazane są także dodatki, które dodadzą blasku np. obrazy powiększające. Mogą to być zdjęcia innych apartamentów czy iluzjonistyczne kompozycje. W sypialni, na przykład w rogu pokoju, ustaw duże lustro od podłogi aż do sufitu.

Dzięki różnym trikom można optycznie powiększyć każde wnętrze. Przytoczone rozwiązania pokazują, w jaki sposób, szybko i bez wysiłku można urządzić komfortowe mieszkanie – nawet to niewielkie.

Wielofunkcyjne meble – pomysł na urządzenie małego mieszkania

Aranżacja mieszkania w bloku 40 m2 lub mniejszych metrażach to nie lada wyzwanie. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawić, że pomieszczenia będą funkcjonalne, koniecznie wykorzystaj poniższe inspiracje na wystroje mieszkań o małym metrażu.

           
  1. Rozkładana kanapa w salonie – to zawsze dobry sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do spania. W razie potrzeby kanapę można rozłożyć i przekształcić salon w pokój gościnny.
  2.        
  3. Łóżko wysuwane ze ściany – taki mebel zajmuje znacznie mniej miejsca i jednocześnie pozwala na szybką zmianę aranżacji sypialni.
  4.        
  5. Rozkładany blat w aneksie kuchennym – aranżacja mieszkania w bloku o niewielkim metrażu wymaga przygotowania przestrzeni tak, aby znajdowało się w niej jak najmniej elementów ozdobnych. Zrezygnuj ze stolika na rzecz rozkładanego blatu. Możesz wybrać, np. taki wysuwany z zabudowy kuchennej, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze możesz schować blat.

Powyższe propozycje, jak urządzić małe mieszkanie 38 m lub inny metraż możesz wykorzystać zarówno w niewielkich nieruchomościach, jak i tych znacznie większych. To praktyczne sposoby na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni.

Bezcenne miejsca do przechowywania

Trzeba również zadbać o schowki i inne miejsca służące do przechowywania, idealnie wkomponowane w przestrzeń – np. umieszczone pod sufitem. W tej roli sprawdzą się różne zabudowy np. szafki pod sufit, regał ażurowy, a także przydatne akcesoria (pojemniki wielofunkcyjne, komody czy pufy w jednym). Ta zasada jest kluczowa w sypialni, kuchni czy łazience i pozwoli schować wszelkie akcesoria, usuwając je z zasięgu wzroku.

Chcesz żyć eko? Znajdź idealne miejsce dla siebie

Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że coraz więcej osób stara się przenosić takie podejście na swoje codzienne życie – w końcu to zmiana nawyków w przyszłości może przełożyć się na obraz naszego środowiska.

I choć życie w dużym mieście nie zawsze sprzyja kultywowaniu podobnych rozwiązań, to duże znaczenie ma również okolica, w której mieszkamy. Jak żyć eko? Warto zacząć od wyboru odpowiedniej dzielnicy. Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Zielone płuca miasta

Bliskość natury to bardzo ważny aspekt w wyborze mieszkania – zwłaszcza w stolicy. Jeśli chcemy żyć eko, musimy zadbać nie tylko o okolicę, ale również o swoje zdrowie i samopoczucie. Ogromne znaczenie mają więc takie kryteria jak np. poziom zanieczyszczenia powietrza i dostęp do terenów zielonych. Powodzeniem wśród osób ceniących sobie podobne warunki cieszą się m.in. mieszkania na Ursynowie. To miejsce, które cechuje duża dostępność terenów rekreacyjnych, parków oraz lasów. Jest to istotna kwestia nie tylko pod względem spędzania wolnego czasu i rekreacji, ale również jakości powietrza.

Za co kochamy Ursynów?

Dzisiaj Ursynów dzieli się na dwie części – Ursynów Zielony i Wysoki. W pierwszym dominuje zabudowa jednorodzinna, w drugim zaś – wysokie budynki mieszkalne, a te powstają w dzielnicy regularnie. Ursynów cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy i wszystkich przyjezdnych, którzy szukają tutaj swojego miejsca do życia. Łączy w sobie to, co najlepsze – życie w mieście, z zielenią i spokojem mniejszych miejscowości. Położony nieco na uboczu jest dobrze skomunikowany ze ścisłym centrum, pozwalając na wygodnie przemieszczanie się po aglomeracji. Odnajdą się tu zarówno młodzi, pracujący ludzie, jak i rodziny z dziećmi czy seniorzy. Na Ursynowie jest dużo terenów zielonych, które zachęcają do spacerów, a rozbudowana infrastruktura, pozwala wszystkie ważne sprawy organizować na miejscu.

Żyj eko na Ursynowie

W poszukiwaniu idealnego miejsca do życia w stolicy, warto zwrócić uwagę na nowoczesny kompleks Zakątek Cybisa. Usytuowany w centrum zielonego Ursynowa został zaprojektowany w taki sposób, by idealnie wpasować się w istniejącą tkankę miejską. Osiedle oferuje najwyższy standard i bezpieczeństwo, a jednocześnie daje możliwość funkcjonowania w harmonii z otaczającą je naturą. Lokalizacja jest również doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta – dzięki temu mamy możliwość szybkiego i wygodnego przemieszczania się, unikając jednocześnie wielu niedogodności, jakie niesie za sobą życie w wielkiej aglomeracji warszawskiej.

Nowe mieszkanie – czy podpisać umowę przedwstępną?

Kupujesz nowe mieszkanie? Pamiętaj, że cena to nie wszystko. Dowiedz się, jak przejść przez wszystkie formalności, aby spokojnie stać się właścicielem własnego, wymarzonego M.

Popyt na nowe mieszkania nie maleje. Zakup jest dla wielu osób jedną z najbardziej poważnych inwestycji w życiu. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by transakcja przebiegła pomyślnie i bez komplikacji.

Dość powszechnym rozwiązaniem jest podpisywanie tzw. umowy przedwstępnej, stanowiącej rodzaj umowy między kupującym a deweloperem jeszcze przed podpisaniem umowy końcowej.

Umowa przedwstępna – czym jest?

Według definicji, umowa przedwstępna to umowa, przez którą jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia tzw. umowy przyrzeczonej (zasadniczej, głównej w procesie transakcji). Kluczowym elementem jest zobowiązanie obydwu stron do zawarcia ostatecznej umowy, przenoszącej własność lokalu, w określonym momencie w przyszłości.

Umowa przedwstępna nie jest dokumentem przenoszącym prawa do nabywanego lokalu. Stanowi zobowiązanie do tego, że stanie się tak w przyszłości – po spełnieniu warunków obu stron. W uproszczeniu: jest to pewnego rodzaju obietnica, którą składają obie strony w oczekiwaniu na właściwą sprzedaż nieruchomości.

Jak jest zawierana umowa przedwstępna?

Umowa przedwstępna zawierana jest w formie aktu notarialnego. Kupujący i deweloper ponoszą po równo 50% kosztów związanych z jej przygotowaniem. Umowę końcową natomiast podpisuje się po zakończeniu budowy i oddaniu do użytku całego budynku.

Czy można wycofać się z umowy przedwstępnej?

Umowa przedwstępna jest zobowiązaniem do podpisania ostatecznej umowy, jednak można się z niej wycofać. Rezygnacja wiąże się natomiast z poniesieniem dodatkowych kosztów, które są określone w dokumencie. Umowa przedwstępna jest niezbędna do starania się o kredyt. Dopiero po jej podpisaniu bank zdecyduje, czy udzieli kredytu na zakup mieszkania.

Co powinno znaleźć się w umowie przedwstępnej?

W treści umowy przedwstępnej powinny znaleźć się informacje dotyczące danych stron zawierających umowę, przedmiotu mieszkania, harmonogramu prac, standardu wykończenia, terminu odbioru, harmonogramu płatności i przekazania prawa własności do lokalu.

Po stronie dewelopera leży skompletowanie wszelkich dokumentów. Nabywca musi natomiast pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zapisów w umowie może skonsultować się z notariuszem, który odpowiada za daną umowę.

Zalety mieszkania na Bemowie. Sprawdź, jak się żyje w dzielnicy młodych

Bemowo jest aktualnie jedną z chętniej wybieranych dzielnic do życia przez ludzi młodych. Poznaj zalety mieszkania w tej nowoczesnej części stolicy.

Znajdująca się po lewej stronie Wisły, w otulinie Puszczy Kampinoskiej, dzielnica Bemowo w ostatnich latach intensywnie się rozwija. Ma to swój związek z kilkoma aspektami. Bemowo jest bardzo dobrze skomunikowane ze Śródmieściem oraz z innymi biznesowymi dzielnicami Warszawy. Przebiega przez nie także trasa S8 oraz, co chyba najbardziej istotne dla młodych mieszkańców, powstają tam nowe odcinki drugiej linii metra.

Kto wybiera Bemowo?

Ponad połowa mieszkańców Bemowa to osoby w wieku poniżej 30. roku życia. Dzielnicę wybierają przeważnie studenci, młode rodziny z dziećmi, a także pracownicy ze szczebla specjalistów i managerów. Ci ostatni cenią sobie dobry dojazd do pracy, szybkość przedostania się na trasy wylotowe z Warszawy i nowoczesny standard wykończenia. Między innymi wybierają mieszkania na Bemowie z funkcjonalnymi rozwiązaniami technicznymi na osiedlu Stella, na którym obecnie realizowany jest już IV etap całej inwestycji.

Młode pary z dziećmi wybierają Bemowo z uwagi na liczne tereny rekreacyjne. Przy Forcie Bema znajduje się ogromny, około dwuhektarowy obszar z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Teren został podzielony na strefy dostosowane do różnych grup wiekowych, na których można znaleźć np. huśtawki, domki, zjeżdżalnie, trampoliny, a nawet mini ściankę wspinaczkową. Zimą natomiast funkcjonuje tam górka saneczkowa. W niedalekiej odległości jest także Park Linkowy.

Plusy Bemowa

Zaletą Bemowa jest niewątpliwie możliwość szybkiej ucieczki od zgiełku miasta. Bemowo leży bowiem w niedalekiej odległości od Puszczy Kampinoskiej. Na terenie dzielnicy znajduje się Park Leśny Bemowo o powierzchni ponad 500 h, przylegający do Grot, Fortu Babice oraz Boernerowa. Mieszkańcy dzielnicy mogą w kilka minut przenieść się m.in. do rezerwatu „Łosiowe Błota” czy "Kalinowa Łąka".

Dzięki ogromnym terenom zielonym Bemowo doceniają również osoby aktywne, uprawiające sporty, właściciele czworonogów czy po prostu miłośnicy natury. Dzielnica słynie także z wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na słynnym bemowskim lotnisku odbywają się duże koncerty i imprezy plenerowe.

Nowoczesna dzielnica młodych

Na Bemowie nie czuć wielkomiejskiego zgiełku, mieszkańcy mogą cieszyć się swobodą i kameralnością. Zabudowa dzielnicy jest dość zróżnicowana, choć nie znajdziemy tam wieżowców oraz dużych blokowisk. Nowopowstające osiedla wpisują się więc idealnie w ład przestrzenny.

Młodzi ludzie cenią niewątpliwie mieszkania na Bemowie za ich nowoczesny wygody i standard wykończenia, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Mieszkania studenckie. Czy to dobra inwestycja?

Zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia wciąż rośnie. Szczególną grupę stanowią studenci - blisko 40% z nich wynajmuje prywatne lokale. Czy warto inwestować w mieszkania studenckie?

Na polskich uczelniach studiuje 1,23 mln studentów, z czego aż 38 proc. wynajmuje mieszkanie studenckie. Według raportu „Prywatne Akademiki w Polsce” ThinkCo łączna pula szukających mieszkania wynosi więc około 350 tys. osób.

Prywatne akademiki to w Polsce jeszcze dość nierozwinięta branża mieszkaniowa. Dużo większą popularnością cieszą się tzw. mieszkania studenckie, czyli mieszkania nowe, wybudowane dla studentów. Choć większość z nich nadal decyduje się na wynajem od prywatnych właścicieli, to opcja zakupu własnego M również zyskuje na wartości.

Niski czynsz, wysoki standard

Jakich mieszkań poszukują studenci? Nie różnią się tutaj wiele od innych wynajmujących. Przeważa zainteresowanie kawalerkami i mieszkaniami dwupokojowymi, o około 50-metrowym metrażu, z oddzielną kuchnią. Dla studentów liczy się dobra komunikacja z centrum miasta i z uczelnią, wysoki standard wykończenia oraz niskie opłaty.

Nowe mieszkania od deweloperów

Inwestorzy, którzy chcą zakupić mieszkanie pod wynajem lub studenci szukający ofert zakupu, coraz częściej decydują się na rynek pierwotny. Lokale z rynku wtórnego wymagają bowiem remontów oraz przystosowania do zamieszkania przez grupę osób, natomiast mieszkania studenckie od dewelopera są już specjalnie dostosowane do tego typu inwestycji.

Na studencką kieszeń

Coraz więcej żaków decyduje się także na zakup swojego pierwszego mieszkania już na studiach. Posiadanie mieszkania własnościowego od początku studiów nie jest – wbrew pozorom – zarezerwowane wyłącznie dla osób dysponujących wysokimi zarobkami oraz dużymi oszczędnościami. Wystarczy posiadać kwotę na wkład własny – obecnie nadal wiele banków przyjmuje go na poziomie 10 proc. Zakup własnego mieszkania to więc dobry pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy na wynajmie oraz inwestycja swojego kapitału w długoterminowej perspektywie.

Koszty spłaty kredytu student może również rozłożyć, gdy współdzieli nowe lokum z innymi osobami. Opcja dzielenia „czterech kątów” ze studentami procentuje – po kilku latach można odnotować zysk wielkości nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Bank Studenckich Mieszkań

Firma Profbud stworzyła specjalny program – Bank Mieszkań Studenckich. Dzięki niemu deweloper chce przekonać żaków, że lepiej jest płacić za własny kredyt, niż opłacać czynsz komuś innemu – właścicielowi mieszkania.

W ramach programu Profbud oferuje mieszkania jedno- i dwupokojowe w Warszawie i w Łodzi. W Warszawie, na Gocławiu, w okolicach Saskiej Kępy dostępne są mieszkania na Osiedlu Yugo, natomiast w Łodzi jest to inwestycja Primo. Oba osiedla są bardzo dobrze skomunikowane z częściami miasta popularnymi wśród studentów. W pobliżu Osiedla Yugo w Warszawie znajdują się kluby fitness, park trampolin, obiekty sportowe, restauracje, sklepy oraz galeria handlowa CH Atrium Promenada. Z osiedla wygodnie i szybko można dotrzeć do centrum stolicy. W Łodzi natomiast inwestycja znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Łódzkiego, dworca Łódź Fabryczna, OFF Piotrkowskiej oraz Galerii Łódzka.

Profbud w ramach akcji #kupujniewynajmuj proponuje ciekawe bonusy, ułatwiające studenckie życie, np. czynsz za 1 zł przez 12 miesięcy, nielimitowane bilety do kina na 3 lata za 1 zł, czy roczny karnet open na siłownię za 1 zł.

Inwestycja na lata

Mieszkanie studenckie to bezpieczna forma inwestycji. Niesie za sobą minimalne ryzyko i gwarantuje niemal stały zysk. Nawet po zakończeniu studiów takie mieszkanie można z powodzeniem sprzedać czy dalej wynajmować. Wówczas, w przypadku spłacania kredytu comiesięczna rata finansowana jest z pieniędzy uzyskanych z najmu. Kredyt spłaca się sam, a mieszkanie pozostaje na własność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? Kupno od dewelopera i rynku wtórnego

Decyzja o kupnie mieszkania nigdy nie jest łatwa i często wiąże się z ogromnym stresem, wieloma kompromisami i trudnymi wyborami. Czy lepiej postawić na lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Kupno mieszkania – budżet i oczekiwania

Jak sprawdzić mieszkanie przed kupnem? Można to zrobić na wiele sposobów. Najważniejsze jest jednak to, aby w pierwszej kolejności ustalić swój budżet oraz oczekiwania odnośnie do nowego lokum mieszkalnego. Dopiero wtedy będziesz w stanie zawęzić zakres poszukiwań i sfinalizować zakup mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego.

Na początek warto wskazać maksymalny budżet, który będzie akceptowalny na kupno mieszkania. Porady dotyczące zakupu lokum mieszkalnego dotyczą także kilku innych kwestii, a mianowicie:

  • preferowany metraż użytkowy mieszkania,
  • liczba kondygnacji i piętro,
  • obecność balkonu lub tarasu,
  • sposób ustawienia okien i rozmieszczenia pomieszczeń.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie, aby później nie żałować? Określenie swoich potrzeb i preferencji jest bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Zakres poszukiwań można ograniczyć dopiero po ustaleniu górnej granicy budżetu, jaki można przeznaczyć na kupno mieszkania. Formalności związane z taką transakcją również są uzależnione od budżetu i preferowanej formy rozliczenia.

Ważnym czynnikiem jest sposób rozliczenia transakcji związane z zakupem mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. Jako kupujący masz kilka możliwości. Możesz nabyć lokum za gotówkę lub na kredyt. Oprócz ustalenia maksymalnej kwoty na zakup nieruchomości warto też określić budżet na prace remontowe i wyposażenie, a także ewentualne podatki, dodatkowe opłaty i koszty notarialne.

Interesuje Cię kredyt na wykończenie mieszkania? Sprawdź, czy warto

Czy jest, co jeszcze trzeba uwzględnić w trakcie oglądania mieszkania? Na co zwrócić uwagę? Warto sprawdzić, czy sprzedający jest skłonny do negocjacji. Zawsze warto ustalić pewną „górkę” budżetu, aby mieć możliwość wynegocjowania lepszej ceny lub przelicytowania innego kupującego zainteresowanego zakupem tego samego lokum.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Najważniejsze kwestie

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego wymaga przede wszystkim dobrego przygotowania w kwestii własnej sytuacji finansowej oraz zweryfikowania oferty sprzedaży od inwestora. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? Wyróżniamy kilka parametrów, które wymagają dokładniejszej weryfikacji. Jeśli chodzi o kupno mieszkania, formalności są ważne, ale na początek warto określić swoje oczekiwania i preferencje. Na tym etapie kluczowa będzie analiza: lokalizacji, renomy firmy deweloperskiej, całkowitych kosztów inwestycji oraz układu pomieszczeń w nieruchomości.

Lokalizacja

Zanim zdecydujemy się na zakup wymarzonego mieszkania, najpierw sprawdźmy otaczającą je okolicę. Pamiętajmy, że położenie budynku oddziałuje nie tylko na jego atrakcyjność i wartość, ale ma również ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Upewnijmy się więc, że nieopodal naszego nowego lokum znajduje się park, las lub innego rodzaju teren zielony. Ważną kwestią okazuje się również bliskość sklepów oraz punktów usługowych, z których korzystamy najczęściej.

Bliskość terenów zielonych wokół nieruchomości jest kluczowa, szczególnie dla osób z dziećmi i zwierzętami domowymi. O co pytać przy oglądaniu mieszkania lub domu od dewelopera? Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych to bardzo ważna kwestia, która wpływa nie tylko na komfort życia, ale także na wartość nieruchomości w przyszłości. Wybierając nieruchomość w takiej lokalizacji, zyskasz:

  • świeże powietrze,
  • spokój,
  • wyższą wartość nieruchomości po czasie,
  • bezpieczeństwo dla siebie i dzieci.

Jeśli chcesz mieszkać w niesamowicie bliskim otoczeniu terenów zielonych, koniecznie wybierz jedną z nieruchomości na osiedlu Gaia Park. W inwestycji można znaleźć niejedno atrakcyjne lokum mieszkalne o powierzchni prawie 300 m2 z dostępem do jeszcze większej działki i wygodnym przejściem na tereny zielone.

Firma deweloperska

Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży, sprawdźmy, czy firma deweloperska, na którą się zdecydowaliśmy, jest godna zaufania. Jak to zrobić?

  • Upewnijmy się, że deweloper ma prawo do dysponowania danym gruntem. W tym celu należy zajrzeć do księgi wieczystej;
  • Sprawdźmy, czy otrzymał on pozwolenie na budowę na danym terenie;
  • W Polskim Związku Firm Deweloperskich oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym dowiedzmy się, czy firma deweloperska nie znajduje się w stanie likwidacji lub upadłości;
  • Poszukajmy opinii na temat danego dewelopera w internecie.

Więcej o wyborze dowiesz się z artykułu: Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera przed zakupem nieruchomości? Poznaj najważniejsze metody!

Układ pomieszczeń

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera? Zdecydowanie na układ pomieszczeń, który będzie rzutować na komfort późniejszego życia w wybranej nieruchomości. Kluczowe parametry determinujące opłacalność wyboru danego lokum mieszkalnego to:

  • liczba pokoi,
  • układ okien,
  • powierzchnia użytkowa pomieszczeń,
  • szerokość korytarzy,
  • liczba ciągów komunikacyjnych.

To bardzo ważne parametry, które rzutują na komfort życia wszystkich domowników. Od układu okien uzależniony jest poziom nasłonecznienia konkretnego pomieszczenia. Kontaktując się z deweloperem, warto w miarę możliwości poprosić o zmiany projektowe i dopasowanie układu pomieszczeń i okien do swoich indywidualnych preferencji. Jeśli nie wiesz, o co pytać przy oglądaniu mieszkania na inwestycji dewelopera – zapisz powyższe parametry.

Sprawdź, jakie znaczenie ma ułożenie mieszkania względem kierunków świata

Całkowity koszt

Kupno mieszkania to spory wydatek, dlatego decydując się na tego typu inwestycję, większość z nas kieruje się ceną. Pamiętajmy jednak, że całkowity koszt nieruchomości nie jest równy kwocie określonej w umowie. Do podanej sumy należy doliczyć podatek, opłaty notarialne oraz koszty związane z wykończeniem i wyposażeniem naszego lokum. Planując budżet, warto również zawrzeć w nim kwotę, którą przeznaczymy na nieprzewidziane wydatki. Powyższe informacje to tylko podpowiedź, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera.

Pytania do dewelopera przed zakupem mieszkania

Jak sprawdzić mieszkanie przed kupnem od dewelopera? Można to zrobić wyłącznie poprzez dokładną analizę przedstawionej oferty oraz oględziny kupowanej nieruchomości – o ile została już oddana do użytku i można wejść bezpiecznie na teren budynku. Jakie pytania zadać deweloperowi w trakcie podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości? Oto kilka istotnych zagadnień:

  1. Jakie są plany na przyszłość względem dalszej rozbudowy terenu o kolejne części mieszkalne?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera wymaga dokładnej weryfikacji planów inwestora na przyszłość. Jeśli w pobliżu wybudowanego osiedla planowane są kolejne prace budowlane, może to negatywnie rzutować na komfort życia mieszkańców aż do zakończenia wszystkich prac przez dewelopera. Warto o to zapytań, aby uniknąć późniejszego rozczarowania.

  1. Czy wokół osiedla mieszkalnego planowane są inne inwestycje?

Nie każdy deweloper będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Mimo to komponując listę, jakie pytania zadać deweloperowi, warto podpytać też o to. Dzięki temu można ocenić ryzyko hałasu w pobliżu kupowanej nieruchomości.

  1. Z jakich materiałów budowlanych i w jakiej technologii został wzniesiony budynek?

Im lepsze materiały budowlane zostały wykorzystane do budowy nieruchomości, tym większy będzie komfort jej użytkowania. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? Najlepiej, aby deweloper wzniósł ściany i konstrukcję dachu z materiałów, które mają doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz izolacji akustycznej. To przełoży się bezpośrednio na komfort użytkowania budynku.

  1. Jakie są planowane opłaty administracyjne względem docelowych mieszkańców?

Dla potencjalnych kupujących to ważne pytanie, na które warto poznać odpowiedź. Dowiadując się od dewelopera, jakie będą planowane koszty miesięcznego utrzymania osiedla i nieruchomości, można ocenić opłacalność zakupu konkretnego lokum. Im niższe opłaty eksploatacyjne, tym większy komfort życia ze względu na mniejsze obciążenie domowego budżetu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego?

Wiele kwestii związanych z kupnem mieszkania z rynku wtórnego nie różni się od kroków podejmowanych przy okazji zawierania umowy z firmą deweloperską. W tym przypadku należy jednak nieco uważniej przyjrzeć się statusowi prawnemu nieruchomości oraz kondycji całego budynku. Jak sprawdzić mieszkanie przed zakupem? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek i podejmij właściwą decyzję.

Kupno mieszkania z rynku wtórnego – formalności

Kupując mieszkanie z drugiej ręki należy przede wszystkim:

  • Sprawdzić, czy aktualny właściciel posiada akt własności nieruchomości oraz, czy nie jest zadłużony w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej;
  • Upewnić się, że na lokalu nie ciąży zadłużenie hipoteczne;
  • Skontrolować czy mieszkanie nie jest przez kogoś wynajmowane, nikt nie jest w nim zameldowany oraz czy nikt nie dysponuje dożywotnim prawem do jego użytkowania.

Co sprawdzić przed kupnem domu z rynku wtórnego? Parametry do weryfikacji są prawie identyczne zarówno dla domu, jak i dla mieszkania. Weryfikacji aktualności aktów własności nieruchomości oraz zadłużenia dotychczasowego właściciela można sprawdzić w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej, a także poprzez analizę ksiąg wieczystych.

W księgach wieczystych można też sprawdzić czy nieruchomość nie jest obciążona zobowiązaniami hipotecznymi, a także skontrolować fakt wynajmowania mieszkania lub meldunku osób, które nie powinny mieć żadnych praw do nieruchomości.

Ogólny stan budynku

Często zdarza się, że mieszkanie z rynku wtórnego ulokowane jest w stosunkowo starym budynku, w którym występuje duże ryzyko pojawienia się różnego rodzaju usterek. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o kupnie lokalu, sprawdźmy kondycję znajdujących się w nim rur, kabli, instalacji, ścian i dachu. Warto również zwrócić uwagę na stan klatki schodowej oraz windy.

Dobrym posunięciem jest też rozmowa z administratorem budynku, w którym chcesz kupić nieruchomość. O co pytać przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego? Warto rozeznać się czy w budynku nie są planowane remonty i inne prace modernizacyjne, np. wymiana windy, docieplenie ścian czy nawet odnowienie elewacji. Choć takie prace wpływają na wartość nieruchomości, to jednak mogą rzutować na komfort życia w wybranym lokalu.

Niemniej jednak, jeśli zarządca budynku planuje modernizację i remonty – to dobry argument, aby zdecydować się na kupno mieszkania. Formalności w tym przypadku są standardowe, choć warto dwa razy upewnić się, że plany administratora na pewno zostaną zrealizowane.

Kondycja mieszkania

Istotna okazuje się również dokładna inspekcja samego mieszkania. Przed zakupem nieruchomości, skontrolujmy stan okien, drzwi i podłóg. Oprócz tego postarajmy się oszacować wstępny koszt remontu, który będziemy chcieli wykonać po zakończeniu procesu kupna.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego? Można to zrobić tylko wtedy, kiedy dokonasz dokładnej weryfikacji stanu technicznego nieruchomości oraz całego budynku. W przeciwnym razie po sfinalizowaniu transakcji mogą pojawić się dodatkowe koszty remontowe, które nadmiernie obciąża domowy budżet. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania z drugiej ręki? Przede wszystkim na stan: ścian, tynków, podłóg oraz wyposażenia mieszkania. Zawsze trzeba ocenić stan techniczny, aby kupić mieszkanie, które będzie rozsądną inwestycją.

Sąsiedztwo

Jest wiele czynników, które wskazują, o co pytać przy oglądaniu mieszkania z rynku wtórnego.  Bardzo ważne jest najbliższe sąsiedztwo dla wybranego lokum. Przed zakupem warto przeprowadzić rozmowy z ludźmi mieszkającymi w najbliższej okolicy. W ten sposób można bliżej poznać potencjalnych sąsiadów i poznać swoje odczucia na ich temat. Dzięki weryfikacji sąsiedztwa można wyeliminować liczne problemy, które pojawiają się dopiero po zakupie nieruchomości.

Koszty użytkowania lokalu

Jeśli chodzi o kupno mieszkania, formalności nie są skomplikowane, aczkolwiek warto przed podpisaniem ostatecznej umowy zweryfikować koszty eksploatacji lokalu. Na rynku wtórnym bez problemu można poznać opłaty do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej oraz dotychczasowe koszty za prąd, wodę i inne media.

Warto też dodać, że dodatkowe koszty użytkowania lokalu generują udogodnienia dostępne na osiedlu, np. basen, prywatna siłownia dla mieszkańców. Takie czynniki wpływają na wysokość miesięcznego czynszu.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego wymaga też weryfikacji kosztów ogrzewania lokalu. Takie informacje można uzyskać bezpośrednio od sprzedającego, który do tej pory zamieszkiwał nieruchomość.

Ursynów. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Choć Ursynów długo nie cieszył się najlepszą sławą, to liczne inwestycje i prężny rozwój dzielnicy od kilku lat diametralnie odmieniają jego wizerunek. W ostatnim czasie powstało tu nie tylko mnóstwo ciekawych punktów usługowych i kulturalnych, ale również nowoczesne budynki mieszkalne.

Krótka historia Ursynowa

Historia Ursynowa sięga drugiej połowy XVIII wieku, kiedy to na skarpie warszawskiej wybudowano elegancki pałac otoczony zacisznym parkiem. Budynek powstał na zlecenie Stanisława Kostki Potockiego, który po ślubie z Aleksandrą z Lubomirskich postanowił wraz z małżonką spędzić w nim miesiąc miodowy.

W latach 20. XIX w. posiadłością zainteresował się Julian Ursyn Niemcewicz. W 1822 roku pisarz oficjalnie zakupił pałac i nazwał go Ursynowem.

Początek współczesnej historii dzielnicy datuje się na 1971 rok, kiedy podjęto decyzję o budowie pierwszego ursynowskiego blokowiska. Kolejne lata zaowocowały powstaniem dwóch budynków przy ulicy Wiolinowej oraz wprowadzeniem się do nich kilku tysięcy mieszkańców. Plany związane z rozwojem dzielnicy były ogromne. Niestety kryzys gospodarczy z lat 80. zatrzymał jego rozbudowę, którą wznowiono dopiero w latach 90. W tym czasie na Ursynowie powstało mnóstwo punktów usługowo-handlowych oraz coraz częściej budowano nowoczesne osiedla i domy.

Miejski zgiełk i życie wśród zieleni

Dzisiaj Ursynów to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy, która cieszy się ogromną popularnością wśród osób planujących zakup mieszkania w stolicy. Odnajdzie się w niej każdy, kto uwielbia miejski zgiełk i docenia uroki aktywnego życia. Liczne kawiarnie, restauracje oraz instytucje kultury stanowią prawdziwe centrum zabaw i spotkań towarzyskich, a wszechobecne ośrodki sportowe zapewnią nam łatwy dostęp do różnych form aktywności fizycznej.

Czasami zdarza się jednak, że wielkomiejska wrzawa staje się przytłaczająca. Wówczas czujemy potrzebę, by choć na chwilę od niej uciec. W takich momentach najlepiej udać się na łono natury. Na szczęście na terenie Ursynowa znajduje się sporo zielonych przestrzeni, wśród których najpopularniejsze są okolice Jeziora Imielińskiego oraz Rezerwat Kabacki.

Nowe inwestycje

Ursynów od kilku lat coraz częściej przyciąga największych polskich deweloperów, którzy chętnie decydują się na inwestowanie w jego rozwój. Jednym z najbardziej interesujących projektów w dzielnicy jest budowane przez Profbud osiedle Zakątek Cybisa. Jego niebanalna architektura i świetna lokalizacja sprawiają, że, choć termin zakończenia prac planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku, to Zakątek Cybisa już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Zamieszkaj w Warszawie!

Warszawa to największe polskie miasto, w którym marzenia naprawdę się spełniają. Dlaczego warto rozważyć przeprowadzkę do stolicy? W której dzielnicy poczujemy się jak w domu? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto zamieszkać w Warszawie?

Wielkomiejski styl życia

Warszawa to prawdziwe centrum wielkomiejskich atrakcji. Rozrywkę odnajdziemy tutaj w najpopularniejszych polskich klubach a kolację zjemy w znakomitych restauracjach. Dodatkowo w stolicy odprężymy się w luksusowych ośrodkach spa oraz skorzystamy z bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej. Pamiętajmy, że miasto stołeczne to najlepszy wybór dla osób kochających aktywny tryb życia!

Kariera

Warszawa jest siedzibą największych światowych firm, dlatego marząc o zawrotnej karierze, warto rozważyć przeprowadzkę do stolicy. Tutaj w końcu spełnią się nasze sny o wysokich zarobkach i pokonywaniu kolejnych szczebli drabiny zawodowej. Praca u potentatów biznesowych to jednak nie tylko duże pieniądze, w tego typu firmach stawia się również na dobre samopoczucie oraz rozwój osobisty wszystkich pracowników.

Inwestycje

Najwięksi polscy deweloperzy uwielbiają inwestować w budowlany rozwój Warszawy, dlatego też w niemal każdej dzielnicy pojawiają się nowoczesne osiedla pełne domów jednorodzinnych i eleganckich bloków. Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania na Ursynowie, w Śródmieściu lub na Mokotowie?

Śródmiejski styl życia

Życie kulturalne

Śródmieście to tętniące życiem centrum miasta, które od lat kusi swoją bogatą ofertą kulturalną. To tutaj znajdują się największe polskie teatry, opery, muzea i galerie sztuki. Ogromną popularnością cieszą się również kultowe kina kameralne oraz modne klubo-kawiarnie, w których regularnie odbywają się ciekawe koncerty.

Królestwo butików

Wielbiciele mody ucieszą się na wieść, że w Śródmieściu aż roi się od eleganckich butików, w których zaopatrzymy się w ubrania, buty i akcesoria z najnowszych kolekcji światowych projektantów.

Ursynów, czyli zgiełk, natura i rozwój

Miejski zgiełk i spokój natury

Ursynów łączy w sobie wielkomiejskie atrakcje i kojący spokój natury. Z jednej strony niezwykłą popularnością cieszą się znajdujące się w dzielnicy kawiarnie i restauracje, z drugiej natomiast wielu mieszkańców ucieka od zgiełku do nieodległych okolic Jeziora Imielińskiego oraz Lasu Kabackiego.

Prężny rozwój

Ursynów od kilku lat rozwija się wyjątkowo dynamicznie i dlatego wzbudza coraz większe zainteresowanie największych deweloperów. W dzielnicy realizowanych jest mnóstwo projektów, a jednym z najciekawszych okazuje się budowane przez Profbud osiedle Zakątek Cybisa. Kompleks budynków kusi elegancką architekturą i świetną lokalizacją, dzięki którym mieszkania na Ursynowie zyskują jeszcze większą popularność.

Mokotowska oaza spokoju

Spokój i zieleń

Choć Mokotów zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od centrum stolicy, to okazuje się od niego zdecydowanie spokojniejszy. Tutaj życie płynie wolniej, a liczne parki i tereny zielone dają nam możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem.

Śródmieście na wyciągnięcie ręki

Mieszkając na Mokotowie, nie musimy żegnać się z wielkomiejskim stylem życia. W chwilach, gdy zapragniemy zażyć nieco szaleństwa, wystarczy, że wsiądziemy w tramwaj, autobus lub metro i w ciągu 10 minut znajdziemy się w samym centrum miasta.

Gocław – prawobrzeżna perła stolicy

Coraz więcej dzielnic Warszawy staje się modnymi, ale co ważniejsze – idealnie przystosowanymi miejscami do mieszkania. Rosną nie tylko piękne osiedla, ale i cała infrastruktura, wszelkiego rodzaju usługi i wiele innych atrakcji przyciągających młodych ludzi.

To właśnie między innymi dlatego tak wiele osób rozważa swoją przyszłość na Gocławiu – malowniczej warszawskiej dzielnicy położonej po prawej stronie Wisły. To nowoczesne, wciąż rozrastające się tereny pozostałe… między innymi po lotnisku!

Gocław – rewir pełen żywej historii

Gocław to dzielnica o bogatej historii. Pierwsze wzmianki w księgach pojawiają się niemal równocześnie z pierwszymi śladami piśmiennictwa w Polsce, bo już w XII wieku. Wówczas, była to osada określana własnością kanoników z Czerwińska, a następnie płockiej kapituły. W XVII wieku odnotowano tam wielką, trzydniową bitwę, natomiast niewiele później, w 1775 roku cały obszar stał się własnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ta monarsza proweniencja sprawiła, że do dzisiaj Gocław jest niezwykle poważaną dzielnicą, ze względu na wcześnie wprowadzane modernizacje. Do Warszawy został on przyłączony w 1916 roku. Już w międzywojniu powstały plany budowy lotniska, zrealizowane jednak dopiero po II wojnie światowej. Lotnisko przetrwało jedynie kilkadziesiąt lat, bo do połowy lat 70. XX wieku. Teren dawnego aeroklubu zaaranżowano na kolejne tereny do zamieszkania, dzięki czemu do dzisiaj znajduje się tam dużo obszarów do zagospodarowania. Z tego powodu jest to bardzo atrakcyjny rewir dla różnych inwestorów. Między innymi dlatego włodarze stolicy zdecydowali, żeby zaplanować tam trasę kolejnej nitki metra. To miejsce bogate w centra handlowe, żłobki, przedszkola i szkoły. Wciąż rosnące budynki to jednak nie tylko mieszkania, ale i centra biznesowe. Wiele firm przenosi się bowiem ze śródmiejskich terenów, ze względu na bliższy dojazd pracowników, ale i korzystniejsze stawki czynszu.

 

Zalety współczesnego Gocławia

Chociaż wciąż w niektórych źródłach Praga-Południe uznawana jest za szemrane okolice, tak naprawdę uległo to diametralnej zmianie. Ta pełna przeszłości okolica dzisiaj jest już bezpiecznym, rodzinnym miejscem, gdzie otwartość i serdeczność sąsiedzka nawiązuje do najlepszych warszawskich tradycji. Znana nam już tylko z kart historii Warszawa tętni tutaj życiem – wciąż możemy skorzystać z usług rzemieślników, a jeśli zależy nam na bardziej atrakcyjnych rozrywkach, w okolicy otworzyło się mnóstwo miejsc, które już dzisiaj pretendują do miana kultowych. Ta legendarna prawa strona Wisły straciła cały swój złowrogi charakter, a z lekcji historii wyciągnęła wszystko co najlepsze. Coraz więcej nowych inwestycji pojawia się właśnie tutaj, a wszechobecna w dzielnicy zieleń to znak rozpoznawczy, na małą skalę spotykany w innych miejscach w stolicy. Rozwijające się biznesy, pnące się w górę osiedla, liczne szkoły i nowe inwestycje mieszkaniowe na Gocławiu to właśnie to, na co dzisiaj warto zwrócić uwagę w tej okolicy.

 

Nowoczesne rozwiązania mieszkalne

Gocław okazuję się nie tylko atrakcyjny dla potencjalnych mieszkańców, ale i dla nowoczesnych inwestorów. To dzięki nim rozkwita tam innowacyjne budownictwo. Dzisiaj bowiem znajdziemy tu osiedla przemyślane, świetnie zaprojektowane, idealne dla najbardziej wymagających. Innowacyjne rozwiązania od dostawców godnych zaufania to kolejna zaleta tej dzielnicy. Systematycznie wzrastająca infrastruktura to przede wszystkim budownictwo przyszłości: wygodne mieszkania, ale i szkoły, żłobki, pobliskie sklepy, doskonale rozwijająca się komunikacja publiczna czy poszerzający się asortyment usług to tylko nieliczne z zalet tej dzielnicy. Warto przyjrzeć się nowoczesnym inwestycjom, jakie powstają tam w błyskawicznym tempie. Jedną z nich jest osiedle Yugo zlokalizowane przy ulicy Jugosłowiańskiej w pobliżu Saskiej Kępy. To miejsce doskonałe zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodych, aktywnych singli. Nowoczesne i komfortowe mieszkania stanowią połączenie stylu, najwyższej jakości i przemyślanych rozwiązań architektonicznych. Gocław może być wymarzonym miejscem na całe życie – w spokoju i dostatku. Warto zapoznać się z ofertą deweloperską Profbud.

 

Bemowo – nowoczesna dzielnica z bogatą historią

Warszawskie Bemowo kojarzy się oczywiście ze sportowym lotniskiem, tymczasem dzielnica ta bogata jest w wiele innych atrakcji, a jej historia – jak donoszą źródła – sięga średniowiecza.

Dzisiaj to także miejsce zamieszkania nowoczesnych warszawiaków, którzy szukają zielonych terenów i nieco odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Nowoczesne mieszkania powstające w tej lewobrzeżnej dzielnicy Warszawy to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Zdecydowanie warto wiązać swoją przyszłość z Bemowem.

Początki Bemowa

Dawna historia Bemowa sięga aż średniowiecza. Źródła mówią o tym, że ówczesna osada wchodziła w skład znany dzisiaj jako dobra rycerskie, do których należały również pobliskie wsie – Groty, Chrzanów czy Górce. Późniejsze losy tych terenów nie są zbyt dobrze udokumentowane. Wiemy jednak, że tereny zostały mocno splądrowane podczas potopu szwedzkiego, wówczas zaczęto również nazywać Bemowo Szwedzkimi Górami. Przełom nastąpił w XIX wieku, kiedy to miejscowość zaczęła się przekształcać w folwark, a tym samym prężnie rozwijać. Wraz z rozwojem przemysłu w pobliskich Jelonkach wybudowano cegielnię, a także powstała fabryka dachówek, co sprawiło, że Bemowo zyskało na wartości. Kolejną ważną datą dla tej dzielnicy było odzyskanie niepodległości w 1918 roku, kiedy to zaczęła się rozwijać jako miejsce do zamieszkania, a nie tylko uprawy rolnej.

Historia współczesna

XX wiek tłumaczy wiele, jeśli chodzi o losy Bemowa. Pierwsze domy powstawały tam jeszcze przed II wojną światową w 1932 roku. Wówczas też Ignacy Boerner zainicjował powstanie całego osiedla, tak zwanego osiedla łączności. W 1936 roku teren ten został ochrzczony jako Boernerowo, od nazwiska protoplasty dzielnicy. Później nastąpił dramatyczny czas wojny, kiedy to cała Warszawa bardzo ucierpiała, w tym i ówczesne Boernerowo. Powojenna stolica to niezwykle burzliwa historia. Chociaż oficjalnie Bemowo stało się dzielnicą Warszawy dopiero w 1951 roku, już wcześniej, bo w czasie kampanii wrześniowej, jego mieszkańcy uważali się za prawowitych warszawiaków. Walczyli dzielnie, chociaż sam teren specjalnie nie ucierpiał, mimo że przez obszar przechodził główny atak wojsk niemieckich. Bemowo zostało przemianowane z Boernerowa po II wojnie światowej na cześć generała Józefa Bema. We wspomnianym już 1951 roku na Bemowie powstała Wojskowa Akademia Techniczna, jedna z bardziej prestiżowych uczelni technicznych w kraju. Od tamtego czasu dzielnica prężnie się rozrastała, stając się coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o miejsce do życia i mieszkania wśród warszawiaków. Wraz z rozwojem systematycznie pojawiało się również coraz więcej szkół, przedszkoli, punktów sprzedaży i innych usług. Chociaż dzielnica jest stosunkowo oddalona od centrum, przez niektórych uważana nawet za sypialnię Warszawy, dzisiaj rozwija się naprawdę błyskawicznie.

Nowoczesne inwestycje

Dzisiaj Bemowo to jedna z najbardziej popularnych i najmodniejszych dzielnic stolicy. Od 2013 roku uznawana jest za lidera, jeśli chodzi o współczesny rozwój miasta. Mieszka tam przeszło 120 tysięcy ludzi, a miejsca jest jeszcze na znacznie więcej lokatorów. Kolejne inwestycje sprawiają, że sporo młodych warszawiaków decyduje się na to, by właśnie tutaj planować swoją przyszłość. Z pewnością przyczyniają się do tego kolejne inwestycje mieszkaniowe. Atrakcyjne lokale pojawiają się tutaj w błyskawicznym tempie. Inwestorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodych, ambitnych warszawiaków. Powstają osiedla nowoczesne, dopasowane do potrzeb i oczekiwań najbardziej wymagających. Dlatego warto zwrócić uwagę na propozycje płynące od Profbud. Na Bemowie powstaje osiedle Stella zlokalizowane przy ulicy Człuchowskiej. Całość zaprojektowano z najwyższą troską o jakość i komfort przyszłych mieszkańców. To prawdziwie nowoczesne rozwiązania dla wszystkich tych, którzy marzą nie tylko o czterech kątach, ale o prawdziwym, pełnym swoistego charakteru domu.

Skontaktuj się z nami!

Umów spotkanie z jednym z członków naszego zespołu.

Zadzwoń do nas

605 606 606

Siedziba główna

Biuro Prasowe

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Umów spotkanie z jednym z członków naszego zespołu.

Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich
Gaia Park I
Primo IV
Goslove
Primo III
Złota Oksza
Symbio City

Niniejszym wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od firmy Grupa Profbud Sp. z o.o. drogą elektroniczną na podany w formularzu adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez firmę Grupa Profbud Sp. z o.o. (dalej „Administratora”).

Prawa osoby, której dane osobowe dotyczą: Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą - zobacz więcej

a) iż Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przeze mnie zgody na ich przetwarzanie, do czasu wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie danych lub wycofania zgody na ich przetwarzanie; b) o prawie do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących osoby, której dane dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych; c) o prawie do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie; d) o uprawnieniu do uzyskania od Administratora potwierdzenia, czy przetwarza jego dane osobowe, a jeżeli ma to miejsce, o uprawnieniu do uzyskania dostępu do nich oraz informacji o danych osobowych, wskazanych w art. 15 ust. 1 RODO; e) o prawie wniesienia skargi na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego;

Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem Danych Osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego „RODO”).

Dziękujemy za wiadomość.

Skontaktujemy się wkrótce.

OK
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Biura sprzedaży

605 606 606
Pon.
zamknięte
Umów się
Wt.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Śr.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Czw.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Pią.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Sob.
9.30-15.00
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 606
Pon.
zamknięte
Umów się
Wt.
zamknięte
Umów się
Śr.
zamknięte
Umów się
Czw.
zamknięte
Umów się
Pią.
zamknięte
Umów się
Sob.
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 607
Pon.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Wt.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Śr.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Czw.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Pią.
10.00-18.00
zamknięte
Umów się
Sob.
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się
605 606 606
Pon.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Wt.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Śr.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Czw.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Pią.
9.30-17.30
zamknięte
Umów się
Sob.
9.30-15.00
zamknięte
Umów się
Niedz.
zamknięte
Umów się